هدایت به بالای صفحه

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - Friday 24 May 2019
توضیحات
کد خبر : 1278
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۷
۳۶۵ views بازدید

بازتاب حمله موشکی سپاه به دیرالزور؛

بازتاب حمله موشکی سپاه به دیرالزور

خبر حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع تروریستها در دیرالزور سوریه به سرعت در رسانه‌های جهان منعکس شد. به گزارش ویتامین ث ، خبر حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع تروریستها در دیرالزور سوریه به سرعت در رسانه‌های جهان منعکس شده و به خبر مهم آن رسانه‌ها تبدیل شد. سی‌ان‌ان با اشاره به شلیک شش موشک ایرانی به سوی اهداف داعش در شرق سوریه، نوشت که این حملات اولین شلیک‌ موشک‌های زمین به زمین ایران به اهدافی در خاک سوریه از ابتدای بحران در این کشور است. این شبکه به نقل از «ریک فرانکونا»، تحلیلگر مسائل نظامی نوشت: «انتخاب اهداف بسیار جالب است. آن‌ها می‌گویند که شلیک‌های صورت گرفته به سوی همان افرادی بوده که حملات تهران را برنامه‌ریزی کرده‌اند، اما همچنین موجب تقویت تلاش‌های کنونی ارتش سوریه می‌شود». ؛

 

حمله موشکی سپاه تیتر یک رسانه‌های بزرگ و سکوت معنادار سعودی‌ها/ سیلی را داعش خورد تا صدایش را دیگران بشنوند

 

خبر حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع تروریستها در دیرالزور سوریه به سرعت در رسانه‌های جهان منعکس شد.

به گزارش ویتامین ث ، خبر حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع تروریستها در دیرالزور سوریه به سرعت در رسانه‌های جهان منعکس شده و به خبر مهم آن رسانه‌ها تبدیل شد.

 

 

سی‌ان‌ان با اشاره به شلیک شش موشک ایرانی به سوی اهداف داعش در شرق سوریه، نوشت که این حملات اولین شلیک‌ موشک‌های زمین به زمین ایران به اهدافی در خاک سوریه از ابتدای بحران در این کشور است. این شبکه به نقل از «ریک فرانکونا»، تحلیلگر مسائل نظامی نوشت: «انتخاب اهداف بسیار جالب است. آن‌ها می‌گویند که شلیک‌های صورت گرفته به سوی همان افرادی بوده که حملات تهران را برنامه‌ریزی کرده‌اند، اما همچنین موجب تقویت تلاش‌های کنونی ارتش سوریه می‌شود».

 

آسوشیتدپرس نیز در گزارشی ویژه از اقدام روز گذشته نیروهای مسلح کشورمان نوشت که سپاه پاسداران انقلاب روز یکشنبه اعلام کرد که موشک‌هایی را به سوی شرق سوریه شلیک کرده و اهداف شبه‌نظامیان داعش را در پاسخ به حملات صورت گرفته علیه پارلمان ایران و حرم (امام خمینی) در تهران هدف قرار داده است و هشدار داده است که اگر هر طرف دیگری حملاتی را علیه ایران انجام دهد، (با آن) رفتار مشابهی خواهد کرد.

 

گاردین نیز در گزارشی نوشت که ایران به تلافی حملات هفته گذشته به پارلمان و آرامگاه آیت‌الله خمینی که ۱۸ قربانی برجای گذاشت، با شلیک موشک‌هایی تروریست‌ها را در شهر دیرالزور که تحت کنترل داعش است، هدف قرار داد.

 

اسپوتنیک هم در پی حملات موشکی سپاه، در یادداشتی نوشت: سیلی را داعش خورد تا صدایش را دیگران بشنوند. ایران با این کار خواسته این پیغام را بدهد کشوری نیست که با تهدید عقب نشینی کند واز این پس تهدید را با تهدید پاسخ خواهد داد.

 

روزنامه الاخبارلبنان نیز در گزارشی نوشت که همزمان با شدت تحولات سوریه و فضای متشنج آن و پیام های موشکی که رد و بدل می شود، نیروهای ایرانی در اقدامی بی سابقه مواضع داعش در دیرالزور را هدف قرار دادند. این حمله به مثابه پیام هایی شدید اللحن به واشنگتن بوده و در چارچوب شدت گرفتن کشمکش آمریکا و ایران در میدان سوریه جا دارد. در این میان رهبر ایران، دروغ های دونالد ترامپ را «تهدیدات تو خالی» علیه ایران برشمرده و تاکید کرد، کشورش به این دروغ ها اهمیتی نمی دهد.

 

نیویورک‌تایمز در گزارشی از تحولات شب گذشته سوریه نوشت که حملات موشکی ایران که از فاصله قابل توجهی انجام شده است، ممکن است به منظور ارسال پیامی برای دشمنان ایران در منطقه از جمله اسرائیل و عربستان سعودی و همچنین ایالات محده باشد – کشوری که دارای پایگاه‌های نظامی در خاورمیانه است.

 

رادیو بین‌الملل فرانسه هم در گزارشی با اشاره به شلیک موشک‌های ایرانی به سوی اهداف داعش در سوریه نوشت که این اولین بار است که از موشک‌های میان‌برد برای هدف قرار دادن افراطی‌ها در سوریه استفاده شده است.

 

شبکه الجزیره قطر نیز در گزارشی به نقل از رئیس دفتر خود در تهران نوشت که این اقدام ایران تلاشی برای ارسال این پیام است که آماده است در صورت لزوم از تمامی خطوط قرمز عبور کند.

 

شبکه المیادین نیز در گزارشی با پوشش لحظه‌ به لحظه از این ماجرا نوشت که نیروهای ایرانی با استفاده از موشک‌های بالستیک مقرهای گروه‌های تروریستی را در دیرالزور در شرق سوریه هدف قرار داد. این رسانه عربی همچنین به نقل از مقامات ایرانی نوشت که شلیک موشک‌ها پیامی برای آمریکایی‌ها بوده است.

 

الرأی الیومنیز نوشت که سپاه پاسداران این حملات موشکی علیه دیرالزور را پیامی برای تکفیری‌ها و حامیان منطقه‌ای آن‌ها دانسته و امیرعبداللهیان نیز آن را تنها یک واکنش نرم توصیف کرده است.

 

خبرگزاری سانا نیز در گزارشی نوشت که سازمان تروریستی داعش بر اثر ضربات موشکی که نیروهای ایرانی علیه مقرها و مراکز تجمع این گروهک در دیرالزور سوریه وارده کرده‌اند، متحمل خسارات سنگینی از نظر نیروی انسانی و امکانات شده است.

 

خبرگزاری «نووستی» به نقل از منابع خبری ایران اعلام کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با موشک‌های بالستیک میان برد خود به پایگاه استقرار تروریستها در شرق خاک سوریه حمله کرد. به نوشته این خبرگزاری، این حمله در پاسخ به حمله تروریستی ۷ ژوئن در تهران صورت گرفت که در نتیجه آن ۱۸ نفر کشته و ۴۳ نفر دیگر زخمی شدند.

 

خبرگزاری «تاس» روسیه نیز در خبری با عنوان «۶ موشک سپاه پاسداران با بالاترین دقت مواضع تروریستها در سوریه را نابود کرد»، بطور مفصل به این خبر پرداخته و نوشت: نیروی هوایی-فضایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با استفاده از ۶ موشک بالستیک دارای بالاترین دقت لازم مواضع تروریستها در منطقه دیرالزور در شرق خاک سوریه را منهدم کرد.

این خبرگزاری بیانیه منتشره از سوی سپاه پاسداران در مورد جزییات و چگونگی این حمله را نیز در خبر خود آورده و این حمله را پاسخ ایران به حمله تروریستی اخیر تهران نامیده است.

 

خبرگزاری «اینترفکس» روسیه نیز به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: ایران از حمله موشکی به تروریستها در سوریه خبر داده است. در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام شده که روز یکشنبه حملات موشکی به مواضع تروریستها در شرق سوریه صورت گرفته. در این حملات از موشک‌های میان برد زمین به زمین استفاده شده است. سپاه پاسداران این حمله را پاسخ به حملات تروریستی اخیر توضیح داده که مسئولیت آن را گروه تروریستی داعش برعهده گرفته است.

 

روزنامه «نیزاویسیمایا گازیتا» در خبر کوتاهی به نقل از منابع خبری ایرانی نوشت: نیروهای نظامی ایران شب ۱۸ ژوئن حمله موشکی به پایگاه تروریستها در شرق سوریه انجام دادند. این حمله توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران مستقر در استانهای کردستان و کرمانشاه در غرب ایران صورت گرفت.

 

روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو نیز در خبر کوتاهی به نقل از منابع خبری در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به حمله موشکی به پایگاه تروریستها در خاک سوریه اشاره کرده و نوشته است: مقامات ایران معتقدند که دقیقا این تروریستها مسئول حملات تروریستی ۷ ژوئن در تهران بودند. این روزنامه می افزاید، هنوز اطلاعاتی در مورد میزان تلفات تروریستها در این حمله موشکی منتشر نشده است.

 

روزنامه «کامرسانت» نیز در مطلبی به حمله موشکی ایران به تروریستها در سوریه اشاره کرده و نوشته است: این حمله توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و به پایگاه تروریستها در منطقه دیرالزور سوریه صورت گرفته است. گفته می شود که در این حمله از موشک‌های بالستیک با برد متوسط استفاده شده است. این روزنامه سپس به حملات تروریستی اخیر در تهران اشاره می کند که این حمله موشکی، پاسخ ایران به این اقدام تروریستی بوده است.

 

روزنامه اینترنتی «گازیتا.رو» در مطلبی به تفصیل به خبر حمله موشکی ایران به تروریست‌ها در سوریه پرداخته و بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در این رابطه با بیان کرده و پیش زمینه‌ای از دو حمله تروریستی اخیر در پایتخت ایران را نیز بازگو می کند.

این روزنامه می افزاید: هنوز مشخص نیست که هدف ایران از این حمله چه بوده است. “بوریس روژین” کارشناس نظامی در گفتگو با «گازیتا.رو» گفته است، مشکل بتوان گفت که هدف واقعی ایران از چنین اقدامی چیست. به عقیده وی، تهران تلاش می کند تا پل ارتباطی زمینی بین سوریه و عراق ایجاد کند تا نیروهای طرفدار ایران به یکدیگر بپیوندند. ضمن اینکه، به گفته روژین، ایران می تواند براحتی نیروهای نظامی حاضر در این دو کشور (سوریه و عراق) را مانور داده و به مناطق مورد نظر خود هدایت کند.

هفته نامه اشپیگل در مطلبی به این خبر پرداخته و نوشت: ایران مواضع داعش در سوریه را بمباران کرد و این انتقامی برای حملات تروریستی اخیر این گروه در تهران بود. این هفته نامه آلمانی به نقل از خبرگزاری تسنیم  نوشت که سپاه پاسداران شب گذشته موشک هایی را به مواضع داعش دردیرالزور شلیک کرد که به گفته سخنگوی سپاه انتقامی برای حملات تروریستی هفتم ژوئن داعش در تهران بود.

هفته نامه اشپیگل همچنین به حملات تروریستی اخیر در تهران اشاره کرد که در آن ۱۷ نفر کشته و بیش از ۴۰ نفر مجروح شدند و نوشت: داعش مسئولیت این حملات تروریستی را بر عهده گرفت.

 

دویچه وله  آلمان نیز خبر حمله موشکی سپاه به مواضع داعش در دیرالزور سوریه را پوشش داده و نوشت: ایران بعد از حمله تروریستی اخیر داعش در تهران این گروه تروریستی را تهدید به انتقام کرده بود. حالا سپاه پاسداران این وعده انتقام خود را عملی کرد.

این رسانه آلمانی همچنین با استناد به سخنان یک مقام ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت: این حمله همچنین هشداری به تروریست ها و حامیان آن ها است که دیگر مرتکب چنین اقداماتی نشوند؛ وگرنه جاده جهنم در انتظار آن ها خواهد بود. دویچه وله همچنین از پرتاب این موشک های میان برد از پایگاه هوایی در غرب ایران خبر داد.

 

نشریه “فوکوس” آلمان نیز در مطلبی به خبر حمله موشکی ایران به مواضع تروریست های تکفیری در سوریه پرداخته و نوشت: ایران برای انتقام از حملات تروریستی داعش که در ۷ ژوئن در تهران رخ داد مواضع این گروه های تروریستی در سوریه را هدف حملات موشکی خود قرار داد.

این نشریه آلمانی به نقل از خبرگزاری تسنیم و با استناد به سخنان سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت که  ریختن هیچ خون پاکی بدون پاسخ باقی نمی ماند.

این رسانه آلمانی همچنین با استناد به اعلان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت: این حمله مجازاتی برای تروریست های جنایتکار و همچنین هشداری به طرفداران آن ها بود که این گونه حملات را تکرار نکنند.

 

روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ” آلمان نیز خبر حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش در سوریه را پوشش داده و نوشت: ایران به عنوان انتقام از حملات تروریستی حدود دو هفته پیش داعش در تهران مواضع این گروه تروریستی در شرق سوریه را بمباران کرد. بر اساس اطلاعات سپاه پاسداران بسیاری از تروریست ها در این حمله موشکی کشته شدند.

این روزنامه آلمانی همچنین از پرتاب این موشک های میان برد از غرب کشورمان و پایگاه هوایی کرمانشاه و کردستان خبر داده و نوشت: این اولین بار بود که ایران  اقدام به حمله موشکی علیه مواضع تروریست ها در سوریه کرد.

 

روزنامه “پاسایر نویه پرسه” آلمان هم به نقل از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حملات موشکی سپاه به مواضع داعش را انتقام ایران از این گروه تروریستی ارزیابی کرد.

 

روزنامه “فرانکفورتر روند شای” آلمان هم در خبری از انتقام ایران از حملات تروریستی اخیر داعش در تهران با حملات موشکی به مواضع این گروه تروریستی در دیرالزور سوریه خبر داده و نوشت: بخش های زیادی ازاین منطقه سوریه تحت کنترل تروریست های داعش قرار دارد.

 

رویترز در گزارش خود نوشت: سپاه پاسداران ایران به تلافی حملات تروریستی تهران، اقدام به شلیک موشک‌های زمین به زمین از غرب کشور به شرق سوریه کرد.شبکه خبری سی‌ان‌ان هم به بازتاب این خبر پرداخت و گزارش داد که ایران حمله تروریستی به پارلمانش را با شلیک موشک به مقر تروریست‌ها پاسخ داد.

 

خبرگزاری شینهوا چین به پوشش این خبر پرداخت و نوشت: ایران مقر تروریست‌ها در دیرالزور را با موشک‌های میان‌برد هدف قرار داد.

 

روزنامه صهیونیستی هاآرتص نیز این خبر را منعکس کرده و نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اولین استفاده عملیاتی از موشک‌های خود به دیرالزور حمله کرد.

 

روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست هم سریعا این خبر را منعکس کرد و نوشت: ایران گروه‌های شبه‌نظامی در شرق سوریه را موشک‌باران کرد.

خبرگزاری فرانسه و بسیاری از رسانه‌های غربی به پوشش سریع این خبر پرداختند، اما نکته قابل توجه این بود که برخی رسانه‌ها عربی به ویژه العربیه عربستان که معمولا اخبار ضدایرانی را سریعا پوشش می دهند، تا لحظه تنظیم این گزارش هنوز حمله ایران به مواضع تروریست‌ها را حتی در شبکه‌های اجتماعی خود پوشش نداده‌اند.

این در حالی بود که العربیه در زمان حملات تروریستی در تهران، چندین ساعت قبل اینکه داعش رسما مسئولیت آن حملات را برعهده بگیرد، گزارش داد که داعش این حملات را برعهده گرفته است.

نویسندگان :
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 1 در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

مختار دوشنبه , ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۳

درود بر سپاهیان اسلام.
رو سفیدمان کردین خدا رو سفیدتان کند.
سیلی را ما زدیم نه دشمنان.درود بر رهبر عزیزمانویتامین ث
تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات